O nás

AKO TO ZAČALO A POKRAČUJE…

Začalo to knihou

Pri spolupráci so Strednou zdravotníckou školou v Prešove sme sa v roku 2016 dozvedeli, že nemajú žiadnu knihu prvej pomoci, ktorá by zachytávala nové postupy a odporúčania a ktorá by spĺňala ich osnovy.  Ako dlhoroční záchranári a inštruktori prvej pomoci sme

sa podujali takúto knihu napísať, a tak v roku 2017 uzrela svetlo sveta kniha Prvá pomoc v praxi. Jej úspech prekvapil aj nás autorov a motivoval nás do ďalšieho snaženia a rozširovania nášho pôsobenia.

Ako samostatná spoločnosť Prvá pomoc v praxi sa venujeme týmto činnostiam:

Výučba prvej pomoci

Školíme prvú pomoc napríklad v autoškolách, vo firmách v rámci BOZP, robíme prednášky pre širokú verejnosť. Kurzy vieme prispôsobiť požiadavkám našich klientov. Vieme pripraviť prednášky, zážitkové kurzy, ukážky prvej pomoci, tréningy, súťaže a mnoho ďalších aktivít súvisiacich s prvou pomocou.

Zdravotnícke zabezpečenie rôznych podujatí

Venujeme sa zabezpečeniu prvej pomoci na rôznych podujatiach, tzv. zdravotné dozory. Ako profesionálni zdravotnícki záchranári s praxou v záchrannej zdravotnej službe vieme zabezpečiť širokú škálu podujatí: športové, spoločenské, firemné akcie, súťaže.

Kontroly resuscitačných setov

Pre ambulantných lekárov zabezpečujeme kontroly resuscitačných setov a kyslíkových fliaš. Kontroly sú bezplatné a k ničomu nezaväzujú, stačí si telefonicky alebo mailom dohodnúť termín.

Poradenstvo

Potrebujete sa poradiť v oblasti prvej pomoci, urgentných stavov alebo vybavenia lekárničky?  Obráťte sa na nás, s radosťou vám pomôžeme.

Spolupráca so strednými zdravotnými školami

Prednášky študentom, oboznamovanie s novinkami a zaujímavosťami z oblasti prvej pomoci. So SZŠ Sládkovičova v Prešove sa podieľame na tvorbe súťažných úloh na súťaž Asistent v akcii.

Náš tím

Bc. Miriama Pištejová

V Záchrannej službe Košice pracuje od roku 2012. V pozícii zdravotnícky záchranár začínala v Rožňave, neskôr bola preložená do Prešovského regiónu, kde v posádke RZP pracuje doteraz. Má ukončené vzdelanie v odbore urgentná zdravotná starostlivosť na Prešovskej univerzite v Prešove. Popri hlavnej pracovnej činnosti sa dlhodobo venuje aj výučbe prvej pomoci. Inštruktorka prvej pomoci je od roku 2011.

"Po vysokej škole sa mi nepodarilo hneď zamestnať v záchrannej službe, a tak som pôsobila ako inštruktor prvej pomoci na SČK v Prešove. Práve tam som získala nadšenie pre výučbu prvej pomoci a prácu s mladými nadšenými ľuďmi. Som šťastná, že v roku 2017 sa mi podarilo ako spoluautorke napísať úspešnú knihu prvej pomoci a stala som aj súčasťou tímu Prvá pomoc v praxi."

"Zdravotníctvo ma lákalo už od útleho veku. Čo si pamätám, nikdy som nesnívala o žiadnej inej kariére. Vždy som sa videla len v oblasti pomoci chorým. Postupom času sa tento môj sen vykryštalizoval vo vidinu práce na záchranke. Ako športovkyňa s akčnou povahou, ktorá nemá problém s pohľadom na rany a krv som asi bola predurčená stať sa záchranárkou. Už počas štúdia na športovom gymnáziu som si urobila kurz plavec – záchranár a niekoľko prázdnin som si privyrábala prácou plavčíka."

Bc. Dušan Kraus

V urgentnej zdravotnej starostlivosti pracuje od roku 1992. Začínal ako sestra pri lôžku na oddelení ARO v Bardejove. Po osamostatne- ní záchrannej služby pracoval ako výjazdová sestra. Od roku 2006 pracuje v Košickej záchranke. Má ukončené bakalárske štúdium v urgentnej zdravotnej starostlivosti aj špecializáciu v tom istom odbore a je diplomovaný zdravotnícky záchranár. V košickej záchranke pracuje aj v súčasnosti. Inštruktor prvej pomoci od roku 2006.

"Vždy som vedel, že asi budem zdravotník a dokumentuje to príhoda, na ktorú sa pamätám ešte z detstva. V čase socializmu, keď som vyrastal ja, nebolo k dispozícii toľko kvalitných a zahraničných časopisov, na aké sme zvyknutí teraz. Keď sme sa k nejakému takému časopisu dostali, vyšli sme pred blok a listovali v ňom s priateľmi. V konkrétnej príhode si spomínam, že sa mi dostal do rúk časopis o kulturistike."

A nejako takto vyzerajú naše zabezpečovačky...

CHCETE ZISTIŤ VIAC?

Neváhajte a napíšte nám!

© 2022 Všetky práva vyhradené pre Prvá pomoc v praxi s. r. o.
Používame anonymizované súbory cookie, aby sme Vám poskytli najlepší zážitok z našej stránky a ochránili vaše osobné údaje. Ak budete pokračovať, povoľujete tým prijatie všetkých súborov cookie na stránke spoločnosti Prvá pomoc v praxi s.r.o.. Viac informácii